Napsal uživatel mlejnp1 dne Pá, 12/01/2023 - 08:43

Více informací lze nalézt na původní pozvánce.

Dostávají "čvuťáci" od čerta a Mikuláše uhlí? Správná odpověď je NE! ČVUT je totiž trvale udržitelné a stejně jako dalších 23 českých univerzit je součástí projektu UNILEAD. Co všechno univerzita dělá pro udržitelnost a jak konkrétně ji prosazuje v praktickém životě? A jak se tyto snahy podepisují na hodnocení ČVUT v mezinárodním žebříčku QS University Ranking on Sustainability 2024?

Přijďte si 6. prosince v 16:15 poslechnout přednáškový blok Trvalá udržitelnost na ČVUT, který organizuje mezifakultní magisterský program Inteligentní budovy. Akce proběhne v učebně T2:D3:309.

Program:

1) Prof. Jan Tywoniak: Co je to trvalá udržitelnost a co pro ni na ČVUT už děláme a co bychom dělat měli a mohli

Prof. Jan Tywoniak je nominovaný předseda komise AS ČVUT pro udržitelnost a autor energetického konceptu ikonického nízkoenergetického domu Sluňákov a  domu FIRSTLIFE pro poslední ročník soutěže Solar Decathlon. Principy trvalé udržitelnosti budov už v r. 2006 shrnuje jeho profesorská přednáška.

2) Caleb House, MSc.: QS University Ranking on Sustainability 2024 - results just revealed

Caleb House, MSc. působí na rektorátu ČVUT jako International Relations Coordinator / Director of Ranking Strategy

3) Doc. Antonín Lupíšek: Výsledky projektu UNILEAD

Doc. Antonín Lupíšek zastává post vědeckého ředitele Univerzitního centra energeticky efektivních budov. Jeho oborem je trvale udržitelná výstavba a provoz budov. Je koordinátorem projektu UNILEAD za ČVUT.

4) Dotazy a diskuze